Obavijest učenicima 8.razreda šk.2013./2014.g.

Obavijest učenicima 8.razreda šk.2013./2014.g.- Potvrde školskih liječnika

Poštovani roditelji/skrbnici/učenici,

zbog upita o dostavi liječničkih potvrda prosljeđujemo vam službenu obavijest nadležnih za provedbu upisa u prvi razred srednje škole.

U nastavku je službeni dopis.

Poštovana upisna povjerenstva,
zaprimili smo više upita, a i primijetili smo da su u natječajima za upis u pojedinim županijama objavljene netočne informacije u svezi s dostavom potvrda liječnika školske medicine pa vam u svezi s time još jednom naglašavamo:
Kao što ste upoznati kroz videokonferencijske edukacije, ove godine nije potrebno učenicima koji prijavljuju neki od programa koji za upis zahtjeva dostavu liječničke svjedodžbe medicine rada, za samu prijavu tih programa prethodno dostaviti razredniku osnovne škole potvrdu liječnika školske medicine o nepostojanju zdravstvenih kontraindikacija za taj program.

Kao što je više puta naglašavano, učenici će potrebnu dokumentaciju, a koja je uvjet za upis (liječničku svjedodžbu medicine rada ili potvrdu nadležnoga liječnika školske medicine), dostaviti srednjim školama u kojima ostvare pravo upisa nakon objave konačnih ljestvica poretka.

Molimo da o tome informirate svoje učenike i njihove roditelje, a pojedini uredi državne uprave koji su objavili netočne informacije su o tome već informirani te zamoljeni da objave ispravak natječaja.

Zahvaljujemo na suradnji,

Vaš tim NISpuSŠ.

Sve o natječaju za upis u srednje škole pogledajte na stranicama

Odluka o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je 28. travnja 2014. Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole u školskoj godini 2014./2015.
Popis predmeta posebno važnih za upis može se pronaći ovdje.

ODGOVARAJUĆE LIJEČNIČKE POTVRDE NOSITE U ONU SREDNJU ŠKOLU GDJE STE PRIMLJENI.

Zahvaljujemo svima na suradnji i pomoći oko razrješavanja nedoumica za dobrobit svih učenika i roditelja.

Povjerenstvo za upis u

srednju školu

objavio: Natalija Blažinić   datum: 27. 6. 2014.

« Ožujak 2024 »