Dana 14. svibnja, učenici petih razreda sudjelovali su u edukativnom izletu tijekom kojeg su posjetili Muzej krapinskih neandertalaca i dvorac Trakošćan. Ovaj izlet bio je prilika da se znanje stečeno u učionicama upotpuni neposrednim doživljajem bogate povijesti i kulture Hrvatske.
U Krapini su učenici kroz suvremeno opremljen muzej upoznali život neandertalaca, njihovu svakodnevicu, alate i način života, uz zanimljivo vodstvo i interaktivne sadržaje. Muzej je ostavio snažan dojam i pobudio mnoga pitanja i zanimanje za daljnje istraživanje prošlosti.
Nakon toga uslijedio je posjet jednom od najljepših hrvatskih dvoraca – Trakošćanu. Učenici su imali priliku razgledati raskošne prostorije, oružarnicu i zbirku slika, a šetnja oko jezera upotpunila je doživljaj ovog povijesnog bisera.
Izlet je protekao u veselom raspoloženju, a učenici su se kući vratili puni dojmova i novih saznanja.
Doris Medved, učiteljica hrvatskog jezika