Učenici trećih razreda OŠ Mladost Lekenik sa područnim školama posjetili su Edukacijsko-prezentacijski centar NATURA SMŽ u Petrinji 25.9.2024.

Voditelji centra podijelili su učenike u dvije grupe koje su se putem prezentacija upoznale sa divljim životinjama koje obitavaju u našoj županiji. Tako su učenici imali priliku vidjeti snimke vukova, orla štekavca i bijele rode u njihovim staništima. Prošetali su dolinama naših  nizinskih rijeka: Petrinjčice, Kupe, Save i Odre. Saznali su mnoštvo zanimljivosti o vidri, dabru, žutom mukaču. Imali su priliku opipati krzno vidre i prepariranog vuka. Putem holograma imali su bliski pogled na iznimnosti flore i faune naše županije (kockavica, barska kornjača, hrast lužnjak, božja ovčica, lastin rep). Učenicima je bilo najzanimljivije korištenje VR naočala kojima su gledali našu županiju iz zraka i svijet kroz oči vuka, leptira i barske kornjače. Vidjeli su kako je izgledala naša planeta u prošlosti. Na kraju su odigrali su igru memory putem koje su ponovili novostečene spoznaje.

Puni dojmova i u iščekivanju budućih posjeta centru Natura SMŽ uputili su se svojim domovima.

Učiteljica Tatjana Boltužić