Poštovani posjetitelji naše stranice,

ovdje se možete upoznati i informirati o osnutku, radu i programu Učeničke zadruge Leken.

Učenička zadruga Leken osnovana je odlukom Školskog odbora Osnovne škole Mladost na 60. sjednici održanoj 28. rujna 2017. Godine.

Logo zadruge je lopoč, a vezan je uz prošlost zavičaja. Zavičaj oko mjesta Lekenika u prošlosti je bio uglavnom močvaran. Kroz mjesto je tekao potok (danas Lekenčica) i tlo oko potoka je bilo močvarno. Zbog takvog močvarnog tla oko potoka je rasla biljka koja se u prošlosti zvala leken, a izgledala je kao današnji lopoč ili lokvanj. Zbog biljke leken potok je dobio naziv Lekenčica, a mjesto su nazvali Lekenik. Danas toga cvijeta više nema, pa smo logom zadruge željeli oživjeti uspomenu na njega.