Profesionalna orijentacija

Kalkulator bodova za upis u srednju školu

Dragi učenici,

uz pomoć ovog kalkulatora bodova možete na brz i jednostavan način preračunati svoje ocjene i prosjek u bodove za upis u srednju školu.

Kalkulator je dostupan na poveznici: https://www.srednja.hr/srednja-kalkulator/

Podsjećam,

učenici koji žele upisati gimnaziju ili četverogodišnju strukovnu školu preračunavaju bodove iz prosjeka svih ocjena od 5. do 8. razreda te zaključne ocjene šest predmeta iz 7. i 8. razreda. Tri predmeta su obavezna za sve škole: Hrvatski jezik, Matematika i Engleski jezik. Dva predmeta koja se gledaju za upis u srednju školu ovise o programu škole, a posljednji, šesti predmet određuje sama škola koju želite upisati.

Učenici koji žele upisati trogodišnju strukovnu školu preračunavaju bodove iz prosjeka svih ocjena od 5. do 8. razreda  te zaključne ocjene iz 7. i 8. razreda za predmete: Hrvatski jezik, Matematika i Engleski jezik.

Izračunavanje bodova:

​Prosjeci zaključnih ocjena iz svih nastavnih predmeta na dvije decimale u posljednja četiri razreda OŠ  -   moguće steći max. 20 bodova

Za strukovne trogodišnje škole vrednuju se još i zaključne ocjene 7. i 8. razreda iz Hrvatskog jezika, Matematike i Engleskog jezika  -   max. 30 bodova (ukupno sa zbrojem svih zaključnih ocjena max. 50 bodova)

Za gimnazije i četverogodišnje škole vrednuju se još i zaključne ocjene 7. i 8. razreda iz Hrvatskog jezika, Matematike, Engleskog jezika te triju dodatnih nastavnih predmeta - max. 60 bodova (ukupno sa zbrojem prosjeka svih zaključnih ocjena max. 80 bodova)

U nastavku je i link na često postavljena pitanja vezano uz upis u srednje škole: https://www.srednja.hr/cesto-postavljana-pitanja-upisi-srednju/

objavio: Anela Barun   datum: 27. 4. 2021.

« Svibanj 2024 »